Так, до Європейського суду з прав людини (ECHR) можуть звертатися як фізичні так і юридичні особи з питань порушення прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) може захистити права юридичних осіб, як-от компаній, організацій або інших об'єднань, у кілька способів:
1. Захист майнових прав
Стаття 1 Першого Протоколу до Європейської конвенції з прав людини гарантує право на захист власності. Юридичні особи можуть звернутися до ЄСПЛ, якщо їхнє майно або активи були неправомірно вилучені, заморожені або знищені державними органами.
2. Захист права на справедливий суд
Стаття 6 Конвенції забезпечує право на справедливий судовий розгляд. Юридичні особи можуть скаржитися на порушення цього права, наприклад, якщо справи розглядалися надмірно довго, якщо вони були позбавлені доступу до правосуддя, або якщо рішення національних судів було несправедливим чи упередженим.
3. Захист свободи вираження
Стаття 10 Конвенції гарантує свободу вираження. Компанії можуть захищати свої права, якщо, наприклад, державні органи обмежили їхню можливість рекламувати свої товари або послуги, або ж обмежили доступ до інформації, важливої для їхньої діяльності.
4. Захист від дискримінації
Стаття 14 Конвенції та Протокол №12 захищають від дискримінації за будь-якою ознакою. Юридичні особи можуть звертатися до ЄСПЛ у випадках дискримінаційного ставлення з боку держави або її органів, наприклад, якщо компанія була позбавлена певних прав або переваг через свою діяльність, розташування або власників.
5. Захист права на свободу асоціації
Стаття 11 Конвенції гарантує свободу асоціації. Юридичні особи можуть скаржитися на обмеження їхньої діяльності, якщо держава неправомірно забороняє або обмежує їхнє функціонування як об'єднання.
6. Захист права на повагу до приватного життя та кореспонденції
Стаття 8 Конвенції може бути застосована до юридичних осіб у випадках, коли держава порушує їхнє право на конфіденційність ділової кореспонденції або незаконно втручається у їхні бізнес-операції.
7. Захист від незаконних дій держави
Юридичні особи можуть звертатися до ЄСПЛ у випадках, коли держава порушує їхні права шляхом незаконних дій, наприклад, надмірного регулювання, накладення необґрунтованих санкцій або інших форм тиску.
Для того щоб звернутися до ЄСПЛ, юридична особа повинна спочатку вичерпати всі національні засоби правового захисту, тобто пройти всі інстанції в національних судах. Після цього можна подавати скаргу до ЄСПЛ, якщо є підстави вважати, що держава порушила права, гарантовані Конвенцією.
Якщо Вам потрібна юридична консультація щодо перспектив звернення до Європейського суду з прав людини, звертайтеся до нас телефоном або в ЧАТ просто зараз! Це безкоштовно!
Comentários